Кошик
1 відгук
Электролаборатория в Запорожье ООО"Аванти-электро"
+380 (61) 220-82-28
+380 (67) 718-05-83
+380 (93) 440-58-03

Ремонт кабельних ліній, діагностика та відновлення кабелю

 • Послуга

Ціну уточнюйте

Замовлення тільки за телефоном

+380 (61) 220-82-28
 • +380 (67) 718-05-83
 • +380 (93) 440-58-03
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю
Ремонт кабельних ліній, діагностика та відновлення кабелю
Ремонт кабельних ліній, діагностика та відновлення кабелюПослуга
Ціну уточнюйте
+380 (61) 220-82-28
 • +380 (67) 718-05-83
 • +380 (93) 440-58-03

Опис

Якісний ремонт кабельних ліній

Ремонт кабельних лінійСучасні електричні мережі не є ідеальними і можуть виходити з ладу. У теж час, наскільки б толстой не була ізоляція кабелю, як би глибоко під землею не пролягала траса, його пошкодження вельми вірогідні.

І якщо подібне сталося, то ремонт кабельних ліній буде необхідний. Без справних ліній електропередач не будуть функціонувати належним чином ні пристрої, до них підключені, ні все підприємство (будівлю) в цілому. Саме тому стежити за якістю і станом кабельних ліній є важливою задачею.

Основні причини поломок

Сьогодні можна назвати декілька найбільш поширених причин, за якими лінія стає або повністю нефункциональной, або працює частково (з малою ефективністю). Тільки діагностика кабельних ліній дозволить точно визначити причину поломки, саму поломку, локалізувати її і усунути. А поломок і причин для них сьогодні може бути маса, серед них:

 • слабкий контакт або проблеми ізоляції на з'єднують кабель муфтах, або на кінцевих муфтах;
 • кабель стане нефункціональним в разі фізичної порушення його цілісності, наприклад, внаслідок земляних робіт при його укладанні, або пошкодження механізованої технікою (будь-які інші види механічного впливу);
 • причина може полягати в неправильно проведений монтажу чи укладання кабелю;
 • якщо кабель підземний, то просідання або зсув ґрунту може його пошкодити;
 • сильний перегрів може призвести до зниження ефективності, або повної непридатності кабелю;
 • сучасні пристрої та силові установки використовують потужності на порядок вище, ніж кілька років тому, і якщо кабель старий, він може не витримати навантаження, на яку не був розрахований, плюс, з віком його можливості і характеристики погіршуються і ізоляція пошкоджується.

Кожна з цих причин може привести до втрати працездатності кабелю.

Діагностика дефектів кабельних ліній

Фахівці пропонують провести ремонт кабельних ліній 6 кв або розрахованих на великі навантаження. Пошкодження такого кабелю не може бути усунена штатним електриком підприємства, для виконання подібних робіт доведеться залучати сторонніх фахівців. Справа в тому, що саме вони здатні визначити причину поломки і усунути її.

Ремонт кабелю передбачає цілий перелік заходів. Для початку фахівці локалізують проблемну ділянку кабелю, далі проводяться земляні роботи (якщо кабель під землею) або демонтаж конструкції (в якій кабель прихований). Наступним етапом буде з'єднання кабелю у разі його розірвання, або відновлення його ізоляції, якщо проблема полягала в ній.

Діагностика дефектів в кабельних лініях від 6 до 35 кВ

Для діагностики проблем у кабельних лініях від 6 до 35 кВ (наприклад, поліетиленові або паперо-масляні кабелі) досить на кожному з кінців встановити датчик або повідець заземлення. За формою сигналу, що поступає можна визначити вид дефекту в кабельній лінії, часткові розряди в ізоляції або іскріння на контактах.

діагностика кабельних ліній 6-35квЯкщо є часткові розряди в ізоляції, то відстань до дефекту можна розрахувати, виходячи з відбиття сигналу від протилежного кінця. Уточнити ці дані можна, провівши вимірювання вже з іншого кінця кабельної лінії.

діагностика кабельних лінійПри визначенні дефектів в кабельних лініях, прокладених під землею, слід брати до уваги той факт, що отримані дані вимірювань можуть відрізнятися від топографії місцевості і способів прокладки кабелів. Щоб під час вимірювань уточнити отримані дані, використовується метод еталонного PD генератора в кабельній лінії і фіксація з двох кінців. Проводиться розрахунок відстані до введеного сигналу, який потім порівнюють з відстанню джерела реального сигналу. Дані коригуються і визначається точне місце дефекту кабелю.

діагностика кабельних ліній під землеюДля проведення вимірювань потрібно, щоб кабельна лінія була під навантаженням і всі роботи проводять на робочому напрузі. Якщо кабель доступний для обстеження, уточнюється місце дефекту. Для точної діагностики дефекту кабельної лінії сигнал від еталонного генератора PD вводиться в кабельну лінію і проводиться порівняння, зі зміщенням в сторону дефекту до тих пір, поки не буде повне співпадання з реальним сигналом.

Так як кабельні лінії із зшитого поліетилену або з гумовою ізоляцією, що не мають часткових розрядів, то їх неможливо виміряти на кінцях ліній. Однак, в місцях оброблення кабелів і в місцях установки муфт ізоляція робиться з інших матеріалів, що дає можливість визначення часткових розрядів (при доступі до таких місць).

В кабельної лінії подібного роду можна активувати часткові розряди, використовуючи короткий імпульс зворотної полярності.

Амплітуда імпульсу напруги не повинна перевищити робочу і не буде спостерігатися впливу на ушкоджену ділянку ізоляції. В наявних порожнинах активізуються часткові розряди, які, завдяки робочій напрузі, «горять». Саме в цей час проводиться діагностика, вимірювання та пошук дефектів. Цей метод досить трудомісткий і вимагає залучення фахівців, але один з точних методів.

Діагностика дефектів в кабельних лініях понад 110 кВ

 

По всій довжині лінії встановлюються датчики і діагностика проводиться за допомогою високочастотної рефлектометрії.

Діагностика кабельних ліній понад 110 кВ

Місця дефектів в ізоляції можна визначити при подачі робочої напруги. При відключенні напруги проводиться автоматична рефлектометрия (1000 вимірювань хв.). На отриманій рефлектограмме максимуми сигналів мають різні джерела походження. З часом імпульси в зонах дефекту загасають, а ось відбиті імпульси не змінюються. З допомогою осцилограми проводяться обчислення і виходять характерні максимуми. Так можна розрахувати відстань до дефекту в кабельній лінії.

Останнім етапом в ремонті буде проведення тестів і перевірок, щоб переконатися в якості проведеного ремонту і відновлення функціональності кабелю, його технічних характеристик.

Якісні послуги з ремонту кабельних ліній

Будь-яка діагностика кабельних ліній та вимірювання – це дуже трудомісткий і складний процес, особливо, коли справа стосується проходження сигналу через кінцеві муфти 110 кВ і вище. Щоб діагностика та вимірювання були проведені успішно вимагається погодження з персоналом, диспетчером мережі і підвищені заходи безпеки.

Інформація для замовлення

 • Ціна: Ціну уточнюйте

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner