Кошик
1 відгук
Электролаборатория в Запорожье ООО"Аванти-электро"
+380 (61) 220-82-28
+380 (67) 718-05-83
+380 (93) 440-58-03

Перевірка релейного захисту (РЗА)

 • Послуга

Ціну уточнюйте

Замовлення тільки за телефоном

+380 (61) 220-82-28
 • +380 (67) 718-05-83
 • +380 (93) 440-58-03
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю
Перевірка релейного захисту (РЗА)
Перевірка релейного захисту (РЗА)Послуга
Ціну уточнюйте
+380 (61) 220-82-28
 • +380 (67) 718-05-83
 • +380 (93) 440-58-03

Опис

Випробування релейного захисту та автоматики

Що таке РЗА

Релейний захист і автоматика (РЗА/Рза) являє собою комплекс з численних захисних автоматичних пристроїв, які пов'язані між собою і служать для виявлення і відключення зламаних або пошкоджених елементів від загальної енергосистеми.

Автоматична система захисту здатна контролювати окремі елементи системи та стежити за їх станом. Якщо елемент виходить з ладу або пошкоджується, то РЗА реагує на це і відключає їх від загальної електросистеми, впливаючи на спеціальні вимикачі і розмикачі.

Без РЗА неможлива нормальна робота будь-якої електричної системи, тому важливо проводити періодичні перевірки і випробування РЗА для ефективної роботи енергетичного обладнання.

Важливість випробувань РЗА

Пристрої релейного захисту та автоматики (РЗА) повинні перебувати в стані постійної готовності до дії і спрацьовувати при всіх випадках виникнення аварійної ситуації. Схеми релейного захисту дають можливість виведення обладнання з-під дії аварії і можливого переведення живлення електроустановки на інший резервне джерело живлення. Як, наприклад, у випадку з АПВ або пристроями АВР.

Перевірка і випробування релейного захисту і автоматики електричних систем, в тому числі і ліній електропередач (ЛЕП) змушує рахуватися з можливістю відмов захисту або вимикачів пошкодженої ЛЕП.

Склад випробувань РЗА

У випробування РЗА входять наступні умови:

 1. Селективність захистів повітряних і кабельних ліній;
 2. Чутливість релейних захистів і автоматики на виникнення КЗ;
 3. Вибірковість дії захисту при відключенні пристроїв та ліній електропередач;
 4. Перевірка витримки часу захистів першої та другої ступені;
 5. Перевірка швидкодії пристроїв релейного захисту та автоматики;
 6. Перевірять можливості відмови резервних захистів і УРОВ внаслідок зникнення оперативного струму.

При виконанні перевірки та налагоджувальних робіт релейного захисту співробітники компанії приділяють увагу виконанню вимог нормативних документів, перевірять надійність кріплення і правильність виконаного заземлення апаратури. У загальний перелік входять перевірки кінцевих кабельних розділок та стан комутаційної апаратури. При перевірці стану схем приділять увагу маркуванні резервних та задіяних кабельних жил. Це, здавалося б, просте дію дуже важливо при роботі з усунення наслідків відмов і аварійних ситуацій.

До обов'язкової перевірки ізоляції релейних кіл відноситься вимірювання ізоляції:

 • Щодо землі або корпусу;
 • Між групами ланцюгів, не пов'язаних між собою спільними завданнями. Це ланцюга, сигналізації, струмові, напруги та оперативні;
 • Між жилами контрольних кабелів, замикання між якими спричиняє виникнення непередбачених ситуації та аварійних відмов;
 • Між верхніми і нижніми висновками випробувальних блоків при наявності закорачивающей перемички.

Перевірка і випробування РЗА

Випробування електричної міцності ізоляції ланцюгів релейного захисту виконуються з допомогою напруги величиною не більше 1 кВ промислової частоти, в основному випробування проводять за допомогою спеціальних установок або за допомогою схем, в яких задіяний трансформатор з вихідною напругою 100-200 В і с «вторинки» 1000-6000. В основному використовується трансформатор напруги НОМ-6.

Завдяки своєчасним діям з'явиться можливість попередити помилкові дії спрацьовування релейного захисту, які можуть статися із-за старіння пристроїв і старіння ізоляції контрольних кабелів.

Під час проведеного технічного обслуговування релейних пристроїв РЗА/Рза дозволить виявити і замінити застарілі елементи захисту. Представлені рекомендації та звіти про перевірки, дозволяють запобігти незаплановані збої і відмови устаткування. Завдяки плановим перевіркам та обслуговування пристроїв релейного захисту, керівники і підрядники можуть бути впевнені в працездатності і надійності своїх элеткроустановок і парку релейних пристроїв.

Налагодження, перевірка і випробування РЗА – безумовна гарантія безаварійної роботи електроустановок

Інформація для замовлення

 • Ціна: Ціну уточнюйте

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner