Кошик
1 відгук
Электролаборатория в Запорожье ООО"Аванти-электро"
+380 (61) 220-82-28
+380 (67) 718-05-83
+380 (93) 440-58-03

Вимірювання опору ізоляції електричних ланцюгів

  • Послуга

Ціну уточнюйте

Замовлення тільки за телефоном

+380 (61) 220-82-28
  • +380 (67) 718-05-83
  • +380 (93) 440-58-03
повернення товару протягом 14 днів за домовленістю
Вимірювання опору ізоляції електричних ланцюгів
Вимірювання опору ізоляції електричних ланцюгівПослуга
Ціну уточнюйте
+380 (61) 220-82-28
  • +380 (67) 718-05-83
  • +380 (93) 440-58-03

Опис

Що таке вимірювання опору ізоляції

вимірювання опору ізоляції

Вимірювання опору ізоляції – це дуже важлива складова будь-якої перевірки електроустаткування і електричних ланцюгів. Саме замір опору є основним показником стану ізоляції проводки і кабелів.

Своєчасність перевірки опору ізоляції безпосередньо впливає на стабільність, ефективність і безпека експлуатації систем енергопостачання. Якщо вимірювання опору ізоляції були проведені електричної лабораторією в точності з нормативами, то це дозволяє значно збільшити рівень пожежної безпеки ділянок, а також гарантувати безперебійну роботу всіх електроустановок.


Необхідність вимірювань опору ізоляції

Комплексні виміри і перевірки опору ізоляції дозволяють привести в норму електрику об'єкта і перевірити правильність/точність електромонтажу.

Після закінчення робіт по монтажу, необхідно провести приймально здавальні випробування. Після цього складається акт-допуску електроустановки в експлуатацію, який дозволяє використовувати електричне обладнання об'єкта.

Крім цього, необхідно і проведення низки періодичних вимірювань та випробувань.

Докладніше про види і строки вимірювань можна прочитати тут.


Яким приладом проводять вимірювання опору ізоляції

Вимірювання опору ізоляції мегомметром здійснюється, який буває двох видів: з ручним приводом (з генератором) та електронним (живлення від акумулятора).

Налаштовують мегомметри на заводах зазвичай на значення від 500 до 5 000 У.

Виміри виконуються зазвичай за наступними схемами:

  • між фазами (A – B; В – С; С – А)
  • між нулем і фазою (А – N; B – N; C – N)
  • між землею і фазою (А – РЕ; В – РЕ; З – РЕ)
  • між землею і нулем (N – PE)

Терміни проведення і періодичність перевірки опору ізоляції

Вимірювання опору ізоляції повинні проводитися не менше 1 разу на 2 роки. Гостра необхідність у перевірці з'являється, коли йде перевірка споруд адміністративного, офісного та житлового, виробничого, спортивного призначення.

Частота замірів опору ізоляції залежить від температурного режиму, параметрів вологості і технічних характеристик електроустановки.

Рівень опору, а саме його значення – це одна з найголовніших характеристик. Такі вимірювання проводяться відповідно до нормативної документації, запропонованої ГОСТ, ППУЭ, ПТЭЭП.

Кількість вимірювань лежить в межах від 5 до 15, результати проведених випробувань заносяться в технічний протокол.

У разі порушення строків електровимірювань опору ізоляції, або взагалі відсутності цих вимірювань, накладаються штрафні санкції, відповідно до вимог державних органів.

Для того, щоб люди не хвилювалися за свою безпеку, необхідно регулярно і своєчасно здійснювати вимірювання та випробування опору ізоляції, таким чином запобігаючи зайвий витрата електричної енергії, та випадки виникнення аварій.

 


Важливість перевірки опору ізоляції

Багато хто з нас, іноді просто недооцінюють значення електричної енергії, яка увійшла в наше життя досить давно. На сьогоднішній день електрика – основне джерело живлення для пристроїв різного типу. Неможливо уявити зникнення електрики, відсутність якого вплине на зупинку в розвитку людства.

Но следует помнить, что энергия эта также носит в себе и опасность. Поскольку она может негативно влиять не только на предметы, но и на живые существа. Именно электрические измерения и проверки изоляции смогут предотвратить негативные последствия, так как при помощи такой диагностики выявляется большое количество дефектов.

Проверить сопротивления изоляции электрической цепи можно только благодаря профессиональному оборудованию специального назначения для электрических сетей. Данные измерения своевременно позволяют выявить и уже непосредственно восстановить те участки, которые были изношены.

Измерение уровня сопротивления изоляции могут производить только высококвалифицированные инженеры с наличием соответствующего профессионального оборудования и имеющие допуски на выполнение работ такого типа.

Следует помнить, что именно от состояния изоляции зависит степень надежности всей электросети. Ведь в случае износа какого-то участка, моментально возникает риск поражения электрическим током.


Инженерная-компания «Аванти-Электро» предлагает услуги по измерению сопротивления изоляции на энергетических объектах любого типа.

Професійна якість, дотримання строків і чесні ціни - Гарантуємо!

Інформація для замовлення

  • Ціна: Ціну уточнюйте

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner